Digitální billboard VodafonePřibližně před rokem byl spuštěn projekt digitálních billboardů na rušných pražských komunikacích. LED obrazovky u silnic nejsou ničím novým. Ovšem tento konkrétní počin tří společností, mobilního operátora Vodafone, majitele dané plochy Outdoor Akzent a výrobce obrazovek americké společnosti Dactronics už  něčím novým je.

Celý projekt je založen na jednoduché myšlence, výrobce dodá hardware, billboardová společnost dá k dispozici místo a zadavatel reklamy si to pronajme.

Jaký byl tedy rok, co přinesl a hlavně co na to zadavatel?

“Vodafone vždy byl inovativní značkou a proto se snažíme i média využívat neobvyklým způsobem. Digitální billboardy si pronajímáme zejména proto, že jde o moderní a flexibilní médium, které upoutá pozornost lépe, než statické plochy. Máme ověřeno, že lidé digitální billboardy vnímají intenzivněji než klasické a potvrzuje to i zájem dalších inzerentů, kteří si od nás plochy pronajímají.” Říká Alžběta Weinfurtová, PR specialistka Vodafone.

Pro provozovatele LED obrazovek  určitě dobrá zpráva, když jeden z velkých zavatelů reklamy dokáže takto ocenit přínos a výhody digital signage.
Weinfurtová zároveň dodává k otázce rošíření stávající sítě: “Digitální plochy si pronajímáme od ověřených partnerů. Uvažujeme o navýšení počtu těchto ploch, ale trváme na tom, aby plocha měla všechna potřebná povolení a byla vhodně umístěna.”

Při spuštění projektu se také neuvažovalo o využívání času na digitálních billboardech pro jiné zadavatele reklamy, na konci loňského roku se ale situace změnila: “Využití digitálních billboardů již nyní třetím stranám nabízíme. Své kampaně zde již realizovaly například značky LG, Sony Ericsson a Google. “ říká Weinfurtová.