HELP - venkovní samostatně stojící LCD panelNa trhu se objevil nový produkt Imotion HELP, je kombinací outdoor totemu v oranžové barvě s LCD displejem a automatického defibrilátoru. Základní myšlenkou konceptu HELP je získat pozornost širší veřejnosti, místních úřadů, významných ministerstev a médií  na pomoc při náhlé srdeční zástavě, která je nejzákeřnější příčinou smrti v dnešním světě. Může potka kohokoliv, kdykoliv a bez jakéhokoliv předběžného varování. A nejděsivější je, že oběti  náhlé srdeční zástavy jsou ponechány pouze  4 minuty času, během kterých může být její život zachráněn bez jakýchkoliv následků.

Po Evropě bylo nainstalováno již mnoho defibrilátorů. Jejich nevýhodou je, že nejsou na očích a většina obyvatel ani neví kde jsou umístěny a natož jak je používat.

Řešením může být právě spojení s digital signage zařízením, které je postavené přímo na ulici a dokáže díky LCD obrazovce a zejména interaktivnímu obsahu přitáhnout pozornost.

HELP obsahuje automatický elektrický defibrilátor, který může být přístupný komukoliv. Defibrilátor je v chráněném prostoru, který lze po zadání 4-místného PIN kódu na klávesnici lokálně otevřít. Prostor je možné  také otevřít přes internet ze vzdáleného místa. Tato druhá varianta je životaschopná, pokud je systém instalován v centru města a je integrován se systémem integrovaného záchranného čísla 112. Jakmile se člověk zhroutí, účastník se může přes HELP dovolat na „112“. Call centrum se snaží této osobě zajistit vyslání sanitky a snaží se uklidnit svědka.  Jak všichni víme,  ambulance potřebuje v průměru  10-15 minut než dorazí na místo, někdy to trvá ještě déle.

Pokud účastník volá přes mobilní telefon, může ho „call centrum 112“ po odeslání ambulance nasměrovat co nejrychleji na nejbližší umístění imotion HELPU a dálkově otevřít dveře prostoru defibrilátoru. Pokud je systém v důsledku výpadku elektrického proudu nebo připojení k internetu dálkově nedostupný, lze defibrilátor otevřít  lokálně přes PIN kód, protože HELP je zálohován UPS.
Pokud dojde k vyjmutí defibrilátoru, obsah na obrazovce se změní z reklamy na záchranné pokyny k  poskytnutí první pomoci. Pokud není prostor/čas ke zhlédnutí videa na obrazovce, osoba z ,,call centra 112“ může poskytnout  zjednodušený postup použití defibrilátoru.

Zatím je celá síť v návrhu a prvotní projekt funguje v maďarské Budapešti. V Česku HELP začíná a svojí premiéru bude mít na letošním AMPERU v Brně.