Letošní ročník celoevropské POP soutěže POPAI Awards Paris 2010 vyvrcholil 24. června  slavnostním večerem v Paříži, na kterém  finalisté soutěže v jednotlivých kategoriích převzali ocenění v podobě bronzové, stříbrné nebo zlaté sošky Indiána.

K  nejúspěšnějším realizacím, které se zařadily mezi nejlepší v Evropě, byly exponáty členů POPAI CENTRAL EUROPE.

Česká společnost STORY DESIGN, a. s. se může pochlubit dvěma cenami:   bronzové ocenění v kategorii „Služby“  získal exponát „Opláštění bankomatů GE Money Bank“ a další bronz byl udělen exponátu „Světelný stojan na vysavače Philips“ v kategorii „Elektrické spotřebiče“.

Vítězem v kategorii „Elektronika pro domácnost“ se stala realizace  „Display HIFI“ od polské firmy ATS Display Sp. z o.o., která je rovněž členem POPAI CE.

Dalším úspěšným finalistou z České republiky byla  firma Unibon s.r.o., která si za exponát „X stojan pro  Nokii“ odnesla bronzovou sošku Indiána v kategorii „Mobilní elektronika“.

Soutěž POPAI Awards Paris 2010 patří mezi vrcholné události evropského oboru in-store komunikace.

Tento rok soutěžilo 300 přihlášených exponátů ze 13 evropských zemí v 45 oborových kategoriích.

Kromě stále širšího zastoupení prostředků digitální a multimediální komunikace byla novinkou letošní soutěže kategorie zaměřená na ekologické in-store koncepce a kategorie, ve které se představila nová in-store řešení na bázi kartonových a lepenkových materiálů.

Mezinárodní odborná porota složená ze zástupců zadavatelů reklamy (představitelů nadnárodních značkových výrobců) hodnotila estetičnost, design, originalitu a inovaci, přizpůsobení POP aplikace danému výrobku, technické pojetí, kvalitu výroby, komunikaci a image, celkové působení a účinnost POP materiálu. Pro kategorii ekologických koncepcí byla hodnotící kritéria doplněna o kriteria „recyklovatelnost“ a „použité materiály“.