Doprava

Vliv digital signage na dopravu je nakolik silný, že dnes již většina nových, nebo renovovaných informačních systémů na nádražích a letištích informuje cestující právě za pomocí obrazovek. Cestující se zároveň setkávají s reklamními zařízeními ať již ve stanicích metra, nebo přímo ve vlakových soupravách a autobusech.

Vzdělávání

Zde digitální média slouží studentům k udržení aktuálních studijních informací a nasazení na školách či na kolejích předurčuje část vysílacího času k zábavě protkané komerční reklamou.

Zábava

Kromě již tradičních televizních obrazovek se v hospodách, barech a restauracích setkáváme i s digitálními CLV panely, reklamními obrazovkami, nebo kombinovaným vysíláním na televizních obrazovkách. Do této skupiny spadají také multikina, muzea, galerie, divadelní átria…

Maloobchod

Digital signage je stále více vidět v roli POS a POP materiálů. Nedávnou novinkou představenou v ČR je virtuální hosteska, nebo nasazení augmented reality, kdy je zákazník vtažen do dění na obrazovce a obrazovka mu na oplátku poskytuje vylepšený obraz skutečnosti s užitečnými informacemi pro nákup. Současně reklamní obrazovky vytlačují tradiční papírovou reklamu na prodejní ploše.