zaměstnanecká síť digital signageDigital signage v současnosti zasahuje do mnoha komerčních i veřejně prospěšných oblastí. S rozškatulkováním na jednotlivé skupiny se roztrhl příslovečný pytel. Dnes se však pokusím o seznam těch nejžádanějších a nejvíce uveřejňovaných skupin nasazení digitálních prostředků komunikace a propagace.

Korporátní

Zaměřuje se především na propagaci značky a primárním posláním je přinášet ty pravé informace v pravý okamžik. Asi nejsilnější skupinou jsou obchodní a nákupní centra. Nově vznikající chrám konzumu již téměř automaticky plánován včetně reklamních a informačních digitálních zařízeních.

Finanční servis

Banky se staly jednou z nejperspektivnějších oblastí pro nasazení digital signage. Nejdůležitější informace se točí kolem propagace nových produktů bankovních domů a aktuálních informací z vývoje na burzovních trzích.

Státní správa a místní samospráva

Informace zaměřené k rychlému informování občanů o nových skutečnostech a nezbytný informační servis daný i ze zákona. V této oblasti je cítit vysoký potenciál a například úřad Prahy 10 chystá digitální vývěsník.

Zdravotnická zařízení

Kromě komerčního působení společností poskytujících léky a zdravotní pomůcky je dalším důležitým přínosem pro klienty zdravotních zařízení především odlehčení někdy nekonečného času stráveného ve zdravotníckých zařízeních.

Zaměstnanecké sítě

Tento model funguje především v mezinárodních společnostech, ale je stále častěji vidět i v místních společnostech. Jeho hlavním posláním je udržování informovanosti zaměstnanců o dění ve společnosti a oboru, ve kterém společnost působí. Zároveň jsou často digitální zobrazovače iniciátorem vyšší angažovanosti zaměstnantů. To když se na obrazovkách objevují aktualizované výsledky kolegů.

Výčet nasazení digitálních informačních technologií však ještě pokračuje, proto, prosím, věnujte pozornost i následujícímu článku, který vyjde příští pondělí.