iFloor - interaktivní podlahová projekce

Už jste se s tím určitě setkali, jdete po obchodním centru, muzeu nebo výstavě a na podlaze  narazíte na fotbalové hřiště, akvárium nebo zahradu plnou květin. Vše promítáno přímo na podlahu. Stoupnete třeba na akvárium a rybičky se před vámi rozutečou, prostě interaktivní podlahová projekce.

Technicky se podlahová projekce skládá z projektoru, snímače pohybu, řídícího počítače a konstrukce, která musí být v dostatečné výšce nad podlahou. Klasická sestava podlahové projekce sebou přináší dost problémů při instalaci. Musíte řešit kam umístit projektor, jak natáhnout kabely, jak zamaskovat řídící počítač, jak zkalibrovat kamery v denním světle apod. To už je docela dost omezujících podmínek.

S řešením jak se těmto omezením vyhnout přišla firma Screenrental, která vyvinula kompaktní řešení pro interaktivní podlahovou grafiku. Jde v podstatě o systém vše v jednom. Interaktivní podlahová projekce iFloor je zařízení, které má vestavěný projektor, řídící počítač i laserový snímač pohybu. Hlavní předností je jednoduchost instalace, vysoká svítivost projektoru a díky vlastnímu vývoji 100% možnost parametrizace vizuálních efektů. V základní výbavě je dodáváno 8 efektů (s možností parametrizací pomocí dodávaného konfigurátoru). Další efekty jsou vyráběny na zakázku. Velikost promítaného obrazu: 2×1,5m. Celé řešení je potom velké pouze cca 50×50x60cm.