Proximity marketing, také často označován za Bluetooth marketing, jsou propagační aktivity zaměřené na oslovení příjemců a zákazníků na mobilním zařízení, tedy mobilním telefonu, notebooku, mobilním komunikátoru… Bluetooth marketing je poměrně nepřesným označením, protože kromě Bluetooth komunikace je možné, k navázání kontaktu s příjemcem, použít i WiFi a NFC technologie.

Futurlink technologie se opírá o Bluetooth a Wi-Fi rozhraní. Produktová řada zařízení pro bezdrátovou komunikaci obsahuje přístroje AP300, jehož operačním systémem je Linux, dále AP400 s Windows platformou, rozšiřující modul AP300X a Touch – bluetooth zařízení kombinované s dotykovou obrazovkou.

Zařízení jsou určená pro rozesílání bluetooth, případně Wi-Fi informací na mobilní zařízení příjemců, kteří se pohybují v okruhu do 100 metrů od zařízení. FuturLink tak můžete umístit do prodejny, kinosálu, ve foyaér, do fitness centra, jednoduše všude tam, kde chcete se zákazníky udržovat trvalou komunikaci.

Na včerejší prezentaci produktu byl zmíněn i poznatek obhajující vyšší počáteční investici do zařízení.  Cena jednoho přístroje je úměrná ceně přípravy propagačníholetáku A4.  Počáteční investici také zaručeně bude pakatelem při úvaze, že zařízení rozesílá reklamní zprávy, pobídkové kupony, nebo třeba zábavný obsah dnem i nocí.

Do karet technologie také hraje skutečnost, že rozesílaný obsah je kdykoli obměnitelný. To s sebou nese až neuvěřitelné možnosti optimalizace sdělení a experimentů s originálního oslovení zákazníka. Přeci jen, na papírovém letáku se tolik marketingově nevyřádíte!