Osvědčená IR technologie – infra červený přenos signálu, si našla cestu do světa interaktivity. Každý, kdo má doma novější typ televizoru, se s principem IR technologie již setkal.

Naprostá většina dálkových ovladačů využívá k přenosu povelů infra červené vlny. Vlny jsou neviditelné, neruší signál, například rádiový, nebo televizní, a technologie není náročná na přesnost.

Této technologie se chopila německá společnost PRIDE&KUPR a vyvinula systém snímání polohy na ploše, tedy variabilní dotykovou technologii pro zobrazovací zařízení.

V horní liště zabudované IR diody – vysílače, posílají paprsky k IR diodám osázeným na spodní liště – přijímače. Po umístění obou lišt na plochu obrazovky a jednoduché kalibraci, se z plochy obrazovky stává dotyková obrazovka. Dodávaný driver, de facto driver nahrazující polohovací zařízení, zařídí funkci podobnou počítačové myši.

Zajímavou variantou je instalace lišt na skleněnou plochu opatřenou projekční fólií sloužící k promítání obrazu data projektorem. Společnost se zaměřila na hotová řešení, jakými je dotyková LCD obrazovka, dotyková projekční stěna, nebo inveraktivní výloha. Nabízí i samostatnou dotykovou technologii, kterou je možné instalovat na téměř jakoukoli zobrazovací plochu.

Z nabízených řešení sálá neotřelý futuristický design, který je zpracován do nejmenších detailů. V současnosti technologie vyhodnocuje jeden dotyk (jeden prst na ploše). V blízké budoucnosti výrobce chystá model s multi touchem.