Je tomu jen pár let, co LCD, Plasma, LED a OLED technologie vystřídaly starší typy CRT a TFT obrazovek. Nyní v Silicon Walley představili nejnovější zobrazovací technologii LPD, tedy Laser Phosphor Display.

Obraz technologie vytváří tak, že fosforová vrstva obrazovky je ostřelována laserovými paprsky. Není proto zapotřebí žádné osvětlení, jelikož technologie pracuje principiálně jako CRT technologie, kdy je plocha obrazovky ostřelována elektrony.

Na technologii nejvíce vyzdvihovaný vysoký kontrast přinese extrémně černé pozadí. Vysoké 3D rozlišení, úspora energie až o 75 % a pozorovací úhel 180 stupňů jsou zajisté parametry hodné pozornosti.

Veškeré součástky jsou recyklovatelné a výroba nepotřebuje žádnou rtuť. Celková životnost zařízení je 65 tisíc hodin a výrobce po celou dobu provozu zaručuje nulový výskyt vypálených bodů.

Ale ani nová technologie se nevyhne negativním parametrům. Za nejpodstatnější je obecně považována hloubka kolem 14-ti centimetrů. To předurčuje technologii pro rozměrnější plochy displejů, i přes to, že některé zahraniční servery zmiňují využití i v mobilních telefonech.

Výrobce, společnost Prysm, deklaroval primární orientaci na velkoformátové zobrazovací plochy s důrazem na úsporu elektrické energie.

Výsledky čtyř let výzkumu se co nevidět poprvé představí odborné veřejnosti.