LCD a plasma obrazovky jsou řešením pro interiérové prostory. Během posledních několika let se s nárůstem intenzity jasu obrazovek, objevily i instalace obrazovek ve venkovním prostředí.

Každý, kdo kdy řešil otázku instalace obrazovky do venkovního prostředí, se setkal s úkoly ochrany zařízení proti vandalismu a krádeži. Nerozbitné sklo a těžká kovová konstrukce včetně kvalitních zámků je nutností. Problém může nastat se stěnami ochranného boxu. Pokud je z „plechu na konzervy“, zloději postačí kuchyňský nůž a obrazovku už více nespatříte. Řešení je nasnadě. Kvalitního kovový plát, nebo systém dvou a vícekomorových kovových plátů.

Vodě odolnost, tedy stupeň krytí IP x4 a více je nezbytností. Tato ochrana eliminuje průnik vody do útrob boxu, tedy i k obrazovce.

Strašákem jsou vysoké teploty uvnitř boxu. Soustava větráků a větracích průduchů, která zajistí cirkulaci vzduchu, je řešením. Daleko bezpečnější je však odvádění přebytečného tepla například do konstrukce, nebo formou pasivních chladičů. Existují i varianty s vlastní klimatizací.

Dobré odvětrávání spolu často soupeří s vlhkostí. Jakýkoli odvětrávací průduch nebo větrák může pustit do útrob boxu vzlínající vlhkost, která je pro jemnou elektroniku horší, než krátkodobá vodní sprcha.

Dnes již existují technologie, které zaručí bezpečí a příjemné pracovní podmínky LCD a PDP obrazovkám i ve venkovním prostředí. Společnost Armagard z Velké Británie na boxech pro elektroniku založila svoji existenci. Na obrázku vidíte výrobek této společnosti.