Největší plazmová obrazovka na světě v Paláci FlóraObrazovky jsou jedním ze základních stavebních kamenů každé digitální reklamní plochy. Je to první a většinou i jediná věc, kterou příjemce reklamního sdělení z celé instalace uvidí. Je tedy žádoucí, aby obrazovky byly dobře viditelné na frekventovaném místě a měly odpovídající rozměry.  Určitě se shodneme, že v tomto případě: čím větší, tím lepší. Proč tedy pro instalaci nepoužít tu největší obrazovku nebo rovnou tři?

Provozovatel sítě obrazovek společnost Bonuss.CZ si vzal tuto radu k srdci a provozuje v nákupním centru Flóra v Praze obří reklamní plochu složenou právě ze tří největších sériově vyráběných plazmových panelů na světě. Obrazovky s úhlopříčkou 262 cm (103 palců) vyrobila společnost Panasonic Corporation. Plazmové panely se mohou pochlubit reprodukcí pohyblivého obrazu reklamních spotů v plném rozlišení Full HD (1920×1080 pixelů). Obrazová plocha s reálnými barvami, vysokým kontrastem (5000:1) je skutečně vyjímečná a zaujme na první pohled. Prostorová instalace tří panelů ve tvaru trojúhelníku váží 660 kg a je zavěšena u stropu na třech ocelových lanech vedoucích z ramene, které je umístěno na dvou řetězových elektrických kladkostrojích.

Vzhledem k vyšší intenzitě světla v hale nákupního centra jsou panely opatřeny speciální antireflexní vrstvou Anti Glare. Životnost plazmových panelů je 100 000 hodin, což při plném provozu v Paláci Flóra znamená téměř 20 let. Trojice obrazovek je v provozu již od roku 2008. Mají za sebou tedy pětinu životnosti a to bez sebemenších problémů, díky pravidelné údržbě a čištění, které se provádí dvakrát do roka. Vzhledem k celé konstrukci se nejedná o jednoduchou operaci. Obrazovky s celou nosnou konstrukcí musí být spuštěny na kladkách do nejnižšího patra nákupního centra, kde je k nim bezproblémový přístup.

Reklamní digitální plocha se nedá provozovat bez obsahu a ovládacího software.  Přenos obsahu na plazmové panely je řešen prostřednictvím počítače s obslužným softwarem, který umožňuje spravovat obsah na dálku přes internet. Z tohoto počítače jsou data ve vysokém rozlišení přenášena kabelem přímo do všech tří panelů. Při přenosu nedochází ke snížení kvality zdrojových dat a systém tak umožňuje zachovat vysoké rozlišení  videoklipů bez převzorkování.

Sebelepší reklamní plocha se ale neobejde bez příjemců sdělení. A ani zde si největší obrazovky nevedou špatně, svojí polohou v prostorách „food court“ nákupního centra Flóra jsou neustále na očích 25 000 lidí denně. A to při 14 hodinovém denním provozu.

Co dodat? Více takovýchto digitálních ploch!