Multitouch ZaagTech

Na počátku digital signage byly obrazovky, které měly a mají primární cíl předávat informace v pohybu. Obrazovky jsou stále základním kamenem každé instalace. Postupně se ale mění a zdokonalují technologie, které rozšiřují možnosti jejich využití.

Za jeden z milníků lze určitě považovat nasazení interaktivity, kontrétně dotykových technologií. Nejdříve takzvaný singletouch, ovládání jedním prstem. Technologie podobná té počítačové – jedna myš, jeden kurzor, jedna akce.  Později přichází na scénu multitouch technologie, kdy dění na obrazovce není ovládáno jedním prstem, ale více prsty v jediném okamžiku. To umožňuje lépe využít plochu obrazovky pro činnost několika osob zároveň nebo dává více možností vytvářet přitažlivější aplikace a předávat informace efektivněji.

Mezi velké hráče na poli multitouch technologií patří i firma ZaagTech, která nedávno představila společně se švýcarskou firmou FD Global nový mlutitouch produkt. Jedná se o tenkou polymerovou folii, která se nalepí na sklo obrazovky a zvládá v jednom okamžiku dotyk až 10 prstů.

Folii je možné použít na obrazovku s úhlopříčkou až  120“. Výhodou je také připojení folie pouze k jednomu pc přes komunikační port usb, rychlá reakce odezvy a velice jednoduchá montáž.

Jak potom vypadá využití multitouch technologie: