Digital signage - Sony screensKe zprovoznění funkční digitální reklamní plochy potřebujete v podstatě tři základní propriety – zobrazovací zařízení, aplikaci a nosné prvky. Ano, atraktivitu můžete rozšířt i o další součásti, jakými jsou interaktivní prvky, tedy snímače pohybu, intenzity světla, výrazu tváře a jiné. Také se můžete zaměřit na audio doplňky, bluetooth pojítka a další rozličné inovace. Ale stále většina užitku staví na těchto třech pilonech.

Za nejdůležitější je téměř výlučně považována zobrazovací plocha. Ať jde o velkoplošné LED obrazovky, LCD, plasma obrazovky, projektory, OLED technologie… kvalifikovaný prvotní výběr techniky rozhoduje o atraktivitě reklamní plochy. Proto je na místě, zaměřit se na kvalitu zastoupenou především dlouhotrvající užitnou hodnotou. Zařízení jednoduše musí přežít letitý provoz bez zásadního dopadu na kvalitu vysílání.

Je také dobré myslet na současné trendy a tak trochu doufat, že se technologický vývoj neodkloní od momentálně prosazovaných přípojných konektorů. Proto bych už nedoporučoval pouze analogové vstupy video signálu. V tomto rozhodně můžete vsadit na digitální přenos obrazu.

I formát obrazu se mění s dobou a můžeme se spolehnout na inovace. Nejjistějším formátem současnosti zůstává širokoúhlý 16:9. Zároveň bych vsadil i na billboardové formáty, které jen tak nevyjdou z módy.

Příště se podíváme pod pokličku řídícím aplikacím a budeme sledovat trendy, ale také klesající cenu a vzrůstající možnosti aplikací a přehrávacích zařízení.