LED obrazovka Palackého náměstí PrahaNad Prahou se v minulých dnech rozsvítila nová LED obrazovka. A to doslova, našla totiž místo ve výšce 35 m nad zemí na rohové budově na Palackého náměstí v Praze.

Obrazovka je  z dílny karlovarské  firmy LEDstudio. Vzhledem k umístění a velikosti obrazovky, se jednalo o poměrně náročnou instalaci. V první řadě bylo třeba odstranit původní nefunkční roller a nainstalovat nový nosný rám. V druhé fázi se technici a profesionální horolezci museli poprat s instalací 40 kabinetů nové LED obrazovky, což obnáší svařování a manipulace s objemnými elektronickými komponenty (jeden kabinet má rozměry 1024 x 1024 mm) ve výšce 35 metrů.

Svými rozměry, 40 m2 (10 x 4 m) a technickými parametry (20 mm fyzické rozteče  – vzdálenost jednoho barevného bodu od druhého) se obrazovka řadí mezi jedny z největších v rámci ČR. Obrazovka je orientována směrem na Palackého náměstí. Je dobře viditelná z přilehlého a velice frekventovaného Rašínova nábřeží a z protějšího břehu Vltavy od Smíchova. Obrazovka by měla patřit do nové sítě LEDek.

Samotná instalace je symbolická i tím, že byl nahrazen statický reklamní nosič, který byl již několik let nefunkční. Proč hledat nová místa pro digitální zobrazovače, když lze jednoduše využít osvědčená místa, která nyní zabírají statické plochy.