Interaktivní dotyková plocha iBoxInteraktivita se stává součástí instalací digital signage. Ať už se jedná o zpětné projekce ve výlohách, digitální výlohy postavené z LED nebo LCD panelů.

Existují situace, kdy vám ale klasická obrazovka velikostně stačit nebude. Potřebuje např. na firemní akci přinést něco nového k zábavě, reklamě, nebo jako informační dotykový panel. Nebo se odlišit na výstavě a mít celou jednu stěnu stánku interkativní.

Řešením může být interaktivní  dotyková plocha iBox od firmy Screenrental. iBox to je obrazovka 2×1,5m na bázi zpětné projekce, laserový snímač pohybu a řídící počítač. To vše je integrováno do kompaktního boxu.  Interaktivita pak vzniká přidáním speciálního laserového snímače, který převádí pohyb ruky na kurzor myši. Díky tomu není potřeba žádné ukazovátko, nebo jiné aktivní zařízení. Tím získává tato interaktivní plocha velké využití ve veřejných prostorách, na večírcích, v kinech, v muzeích apod.

Nově podporuje  iBox i multi-touch ovládání. Prototyp tohoto systému využila automobilka Hyundai při své prezentaci pro prodejce. Aplikace obsahovala videa, fotky a informace o prodávaných vozech. Prodejci pak intuitivně „ala Minority Report“ pak procházeli informace na projekční ploše 2×1,5m.

Velikost projekčního plátna může být až 10×10m. Optimální velikost je 2 x 1,5m a doporučené maximum obraz o výšce 2,5m. Limitním faktorem  pro uživatele je výška obrazu, aby ještě byl schopen zařízení ovládat, resp. dosáhnout rukou na celou plochu ;-)