Pět obrazovek jako menu boardDélka spotu

Reklamní obrazovky nejsou domácí televizí a tak ani nejúžasnější televizní spot, jehož délka je průměrně 30 sekund, nepřinese kýžený efekt. Lidé, kteří kolem obrazovek projíždí autem nebo procházejí, nemají tolik času. Zcela běžným je desetisekundový spot, jehož hlavní sdělení je možné zachytit v maximálně 8 sekundách.

Obsah spotu

Obecně platí, že méně je více. Nemá smysl uvádět závěrem spotu telefonní číslo zároveň s webovou stránkou a korespondenční adresou. Stačí se zaměřit na jeden snadno zapamatovatelný údaj. Také grafické zpracování musí odrážet ducha soudnosti. Pokud používáte ozdobné písmo na vizitce, věřte, že na reklamních obrazovkách nejlépe pochodíte s pěkně silným bezpatkovým fontem.

Neaktuálnost sdělení

Video reklama mimo domov má tu výhodu, že reklamní sdělení lze ve většině sítí obrazovek flexibilně měnit dle aktuální situace (akce, slevy, výprodeje, poslední kusy atd.). Informaci o tom, že toaletní papír je o pět korun levnější, je dobré vysílat po dobu slevy. Pokud by zákazníci celý měsíc dostávali sdělení o slevě na toaletní papír a ten již nebyl v nabídce, vyhodili jste peníze za zbytek kampaně a úspěšně naštvali své zákazníky.

Načasování kampaně

Jako u každého média je důležité správně rozhodnout, kdy kampaň nasadit. Při rozhodnutí je nutné zohlednit předpokládanou sezónu konkrétního produktu a také konkurenční aktivity. Pokud však neřešíte propagaci za účelem vyklidit skladové zásoby do deseti dnů, nechte si dostatečný prostor pro kvalitní zpracování kampaně. Kampaň ušitá horkou jehlou často končí neslavně. Na obrazovce poté vidíme nekvalitní spot a neúspěch akce se automaticky svede na reklamní médium.

Cílení kampaně

Správný výběr sítě reklamních obrazovek je poloviční úspěch. Pro inzerenty je často překvapením, kde všude mohou své výrobky úspěšně propagovat. Proto je vždy dobré, poradit se o vhodných sítích s odborníky.

Pokud chcete reklamu na obrazovkách v místě prodeje produktů, je důležité informovat zákazníka o tom, proč si má výrobek koupit. Sdělení typu „Je tady tento produkt“ objeví zákazník sám a nijak ho to neovlivní při nákupu.