Společnost AVENET, s.r.o., výhradní dovozce a distributor produktů inteligentního marketingu značky FUTURLINK v České republice, zprovoznil novou reklamní vysílací síť pro přenos reklamy do mobilních telefonů.

První celorepubliková vysílací síť založená na technologii Bluetooth® Proximity Marketing umožňuje přenášet reklamní sdělení zadavatele přímo do mobilních telefonů. Po zkušebním provozu, který skončil na konci listopadu 2010, je v současnosti rozmístěno 33 vysílacích jednotek po celé České republice. Jsou přitom soustředěny tak, aby zasáhly zejména oblasti s vysokou koncentrací obyvatel.

Nová reklamní síť Blue4you je v současnosti nejrozsáhlejším projektem v České republice založeném na technologii Bluetooth® přenosu zpráv.

V rámci zkušebního provozu byly v listopadu testovány také počty uživatelů, jimž byly zprávy doručeny. Systém detekoval 143 246 mobilních telefonů a přenesl 23 218 sdělení (16 %), odmítnutých bylo jen 5% reklamních sdělení (7 154).

Vysílací síť je kompletně vybudována na produktech společnosti FUTURLINK (www.futurlink.cz), která je celosvětovým lídrem v oblasti technologií inteligentního marketingu. Společnost vyvíjí a vyrábí zařízení a aplikace pro interaktivní komunikaci, z nichž produkty Proximity marketing, tvoří velkou část produkce.

Základní údaje:

Název sítě: Blue4you
Počet instalovaných vysílačů:   33 (odhad pro první kvartál roku 2011 – cca 120 vysílačů)
Pokrytí:  Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Kladno, Kroměříž, Liberec, Mladá Boleslav, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Praha, Přerov, Příbram, Teplice, Uherské Hradiště, Zlín