Počátkem letošního roku představil šéf firmy Apple malý přenosný  počítač s dotykovou obrazovkou – iPad.  Nemohl tehdy tušit, že iPad způsobí revoluci v odvětví, kde se tyto technologie projevují pomaleji.  Odvětví o kterém mluvíme je gastronomie.

Letos přišlo hned několik světových restaurací s řešením, které nahradí nejen papírový jídelní lístek, ale i samotného číšníka. Interaktivní menu, fotografie jídel, jejich popis, cenu a také možnosti objednávky, to vše najdete na obrazovce iPadu.

V restauraci Global Mundo Tapas nahradily klasické papírové jídelní lístky právě iPady. K vybranému jídlu si můžete objednat také odpovídající víno prostřednictvím speciálního programu, při objednávce steaku si můžete zvolit, jak má být maso propečené. Toto elektronické menu je propojeno se skladem restaurace, takže  si můžete objednat jenom to , co má restaurace opravdu k dispozici. Craig Simpson, generální manažer restaurace dodává:  „IPad dobře representuje naše jídlo, pomáhá ho dobře prodávat a navíc je velmi dynamický“.

Druhá varianta využití iPad v gastronomie je, že objednávkový systém nemá k dispozici host, ale číšník a ten zadává objednávku do iPadu a host si vybírá z klasických papírových jídelních lístků. Otázkou potom ovšem je velikost iPadu.

Každopádně v českých hospůdkách a restaurací si na takové menu asi nějaký čas počkáme ;-)

zdroj: news.com.au, Mundo Tapas