Venkovní street displej (zdroj: sanyo.com)

Japonská společnost Sanyo vypustila informace o první instalaci voděodolného LCD displeje. Sama tuto 82 palcovou obrazovku pokřtila trefným názvem „Street display“.

Portrétově orientovaná obrazovka v nepromokavém a proti prachu chránícím obalu je vybavená aktivním chladícím systémem zajišťujícím optimální pracovní prostředí pro veškerou elektroniku.

Premiéru si displej odbyl v sídle baseballového týmu amerického Seattlu. Stadion je polootevřenou stavbou, kde má venkovní řešení dipleje své opodstatnění.

Dle předpovědi Sanya se jen v Severní Americe do roku 2015 rozroste trh digital signage ze současných 2 miliard dollarů na 10 miliard. Příklad displeje od Sanya prokazuje, že se nadnárodní koncerny výrobců profesionálních elektronických komponent budou ucházet o další kus z koláče tohoto trhu.

Je tak možné predikovat postupnou orientaci velkých společností na komplexní řešení, což do jisté míry ohrozí menší kompletační společnosti. Na druhou stranu se trh pročistí od někdy nepříliš kvalitních řešení šitých horkou jehlou.