Kotva, kdysi jedno z nejslavnějších obchodních domů let minulých, získala před třemi lety velkého konkurenta. Naproti Kotvě, na místě bývalých kasáren, vyrostlo nové nákupní centrum Palladium. Palladium je stále pokládáno za jedno z nejlukrativnějších obchodních prostor v Praze.

Kotvě se otevřením Palladia předpokládal brzký pád. Majitelé naštěstí nesvěsili hlavu a postupnou rekonstrukcí vnitřních prostor dali centru novou tvář.  Protější nákupní centrum zároveň přilákalo větší počty návštěvníků na Náměstí republiky. Tím i do obchodního domu Kotva.

Již mnoho let patří neodmyslitelně k tváři Kotvy i velkoplošná LED obrazovka vetknutá do průčelí této ojedinělé architektonické stavby. Lepší místo pro obrazovku ani nemohlo být zvoleno. Obrazovka nejen, že svítí do prostor Náměstí republiky a je přímo nad hlavním vchodem do obchodního domu. Obrazovka je také dobře viditelná od východu z Palladia.

Původní obrazovka po létech provozu dosloužila a v roce 2008 ji nahradila zcela nová. Inovovaná širší obrazovka se rozměrem inspirovala ve formátu bigboardu a při dodržení poměru stran 8:3 obsadila prostor 7,68 x 2,88 metrů.

Nová obrazovka také přinesla detailnější zobrazení, jelikož tehdy nastupující technologie s roztečí bodů 15 milimetrů poskytla plochu o fyzickém rozlišení 512 x 192 pixelů.