Bezrámečkové obrazovky Orion
Bezrámečkové obrazovky Orion

Velkoplošné plazmové stěny

Přední výrobce plazmových displejů, společnost Orion PDP Co., Ltd., zdokonaluje nabídku modulárních obrazovek a uvádí na český a slovenský trh novou produktovou řadu plazmových displejů MIS-4220 s ještě menšími přechody mezi jednotlivými panely než u předchozí řady MIS-4210. Základním prvkem zobrazovacího systému je 42″ displej MPDP (Multi Plasma Display Panel), z něhož lze sestavit velkoplošné plazmové stěny neomezených velikostí a rozličných tvarů.

Modulární plazmový systém

Jednotlivé obrazovky MPDP lze skládat do různých velikostí a tvarů, podle zvolené aplikace a prostředí. Mezi 42″ displeji vznikají díky technologii DZF (Dead Zone Free) mezery menší než 4 mm, přičemž běžné Multi PDP displeje mají spoje mezi jednotlivými panely větší než 100 mm. Plazmové obrazovky MPDP tím získávají výrazně zdokonalenou uniformitu zobrazení. Společně se špičkovým jasem (1000 cd/m2), kontrastem (10 000:1) a širokým pozorovacím úhlem představují tyto displeje elegantní řešení pro jakoukoliv velkoplošnou stěnu.

Aplikace

Vynikající kvalita obrazu, snadná instalace, nízké náklady na údržbu i obsluhu, vysoká spolehlivost a nízká hmotnost zajišťují displejům celou řadu možností využití. Ať již se jedná o semináře v konferenčních sálech a zasedacích místnostech, o reklamní spoty v nákupních centrech a na veřejných prostranstvích, o prezentace v lobby hotelů, na výstavách či veletrzích, o projekce na koncertech či při jakékoliv show, o dopravní informace v letištních halách a na nádražích či o sportovní informace na stadionech. Atypický tvar a velikost stěny, společně s elegantním vzhledem, kontinuálním obrazem a zajímavým obsahem, dokáží dokonale zaujmout pozornost diváka a nabízí možnost originální prezentace výrazným, nezaměnitelným způsobem.

Stěnu složenou z více displejů lze libovolně rozdělit na několik částí a na každé promítat jiný obsah. Panely mají nastaveno jedinečné identifikační číslo, konfigurace do požadovaných skupin je tedy velice jednoduchá, stejně jako samotný provoz.

S velkoplošnými stěnami složenými z bezrámečkových plazem se lze v poslední době setkat na všech mezinárodních výstavách a veletrzích elektroniky (CeBIT, CES, InfoComm, ISE, apod.), kde jejich kreativní využití a špičková kvalita obrazu pomáhají vytvořit mimořádnou atmosféru, na řadě veřejných prostranstvích, při kulturních akcích, v některých značkových prodejnách T-Mobile či například v Televizních novinách na Nově nebo ve studiu slovenské televize JOJ.

Instalace

Velkoplošné stěny je možné s využitím nosných držáků namontovat přímo na zeď nebo je umístit volně do prostoru na samonosný stojan.
Zvláštním případem je sestava 2 x 2 displejů – pro tuto variantu se dodává speciálně navržená konstrukce, právě pro instalaci 84″ obrazovky. Její součástí je i elegantní rámeček kolem celého panelu a volitelně i originální stojan. Tato stěna disponuje rozlišením 1706 x 960 bodů. Její přibližně 2-metrová šířka a metrová výška může být zajímavou a velmi atraktivní alternativou pro projekce v reprezentativních zasedacích místnostech či lobby hotelů.

technická specifikace:

 • Model: MIS-4220
 • Napájení: 100 až 240V AC,50/60 Hz
 • Příkon: max. 330 W
 • Plazmový displej: 42“, poměr stran 16:9
 • Kontrast: 10 000 : 1
 • Jas: 1 000 cd/m2
 • Rozlišení: 853 (š) x 480 (v) bodů
 • Mezera mezi panely: 4 mm
 • Prostředí: teploty: 0 °C až 35 °C, vlhkost: 20% až 70%
 • Signály: Video signál: NTSC, PAL, SECAM
 • PC signál: VGA, SVGA, XGA, WXGA, UXGA
 • Frekvence: horizontální 15,5 až 75 kHz, Vertikální 50 až 85 Hz
 • Vstupy/Výstupy: video – CVBS: BNC, S-Video: DIN 4pin, Component – Y, Pb,
  Pr: BNC, PC – PC RGB: D-Sub 15pin, DVI – TMDS: DVI-D 24pin, Sériový – RS-232C D-sub 9pin
 • Rozměry displeje: 923,6 (š) x 520,8 (v) x 76,5 (h) mm
 • Hmotnost: 26 kg